کد خبر: ۶۹۸۲۹ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۱/۲۶

کتاب «گامی در مسیر آشنایی با نهج‌البلاغه» منتشر شد

«گامی در مسیر آشنایی با نهج‌البلاغه» به قلم علیرضا صادقی میاب از سوی انتشارات مدرسه منتشر شده است.
کتاب «گامی در مسیر آشنایی با نهج‌البلاغه» منتشر شد,

به گزارش خبرنگار مهر، این کتاب،  نکاتی درباره چگونگی خواندن نهج‌البلاغه را دربرمی‌گیرد و به خطبه‌ها و نامه‌های حضرت علی (ع) هم می پردازد.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «عالی‌ترین نیاز فطری بشر نیاز به خدا، شناخت و عبادت اوست. در خطبه اول، ضمن اشاره به این امر مهم، ابتدا به عجز انسان از شناخت خدا اشاره شده و سپس راه حل رفع این عجز، شناخت دین و عمل به دستورات آن، معرفی شده است.

یکی از بخش‌های حیرت‌انگیز این خطبه بحث درباره فرشتگان و شگفتی خلقت آن‌ها است. در این زمینه موضوعاتی مطرح شده که بیان آن جز توسط امامی که از منبع غیب بهره‌مند شده باشد، ‌ از هیچ‌کس دیگری ساخته نیست.»

همچنین در مقدمه این کتاب آمده: «علی رغم عظمتی که این کتاب(نهج البلاغه) دارد، باید اذعان کرد که متاسفانه جامعه اسلامی، نهج البلاغه را نمی شناسد و مایه تاسف است که قسمتی از محتوای نهج البلاغه را اولین بار «بی خداها» یا «باخداهای غیرمسلمان» کشف کردند و در اختیار توده مسلمانان قرار دادند.»

کتاب «گامی در مسیر آشنایی با نهج‌البلاغه» در سه بخش تدوین شده؛ بخش نخست عمدتا راجع به کتاب‌شناسی، شرح‌ها و تفسیرها، شارحان به خصوص سید رضی و ترجمه است. در بخش دوم اشاراتی به محتوای نهج‌البلاغه می‌شود و در بخش نهایی آن‌چه از نهج‌البلاغه می‌تواند میراث بشریت باشد عرضه شده است.

این کتاب به قلم علیرضا صادقی میاب در ۲۱۶ صفحه با قیمت ۲۵ هزار تومان توسط انتشارات مدرسه منتشر شده است.برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.