کد خبر: ۶۹۸۴۴ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۱/۲۶
نوه‌ابراهیم خبر داد

اجرای طرح مهارت‌آموزی کارآفرینی به دانشجویان در دانشگاه خوارزمی/اختصاص بودجه برای ارتقای بین المللی دانشگاه

سرپرست دانشگاه خوارزمی از اجرای طرح 2020 در دانشگاه خوارزمی خبر داد و گفت: قرار است 20 مهارت برای دانشجویان در حوزه کارافرینان خوداشتغالی ارائه شود.
اجرای طرح مهارت‌آموزی کارآفرینی به دانشجویان در دانشگاه خوارزمی/اختصاص بودجه برای ارتقای بین المللی دانشگاه,

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، عبدالرحیم نوه ابراهیم سرپرست دانشگاه خوارزمی در نشست خبری صبح امروز با اشاره به برگزاری مراسم گرامیداشت یکصدمین سال تاسیس دانشگاه خوارزمی گفت: امسال برنامه‌های ویژه‌ای برای این منظور داریم به طوری که کنفرانس یکصدمین سال تاسیس دانشگاه بزودی برگزار می‌شود و از اساتید کشورهای هلند و آلمان برای حضور در این کنفرانس دعوت کرده‌ایم.

وی افزود: دانشگاه خوارزمی در سال 1296 به عنوان نخستین موسسه آموزش عالی کشور تاسیس شده که در کشاکش روزگار ماموریت‌های ویژه‌ای را انجام داده است و مشاهیر به نامی را تربیت کرده است.

نوه ابراهیم گفت: در سطح بین‌المللی نیز دانشگاه خوارزمی فعالیت‌های چشمگیری داشته به طوری که پروژه وسیعی با کشور اتریش داریم که 17 طرح تعریف شده و دانشگاه خوارزمی به عنوان مرکزیت برای ارتباط با دانشگاه‌های اتریش در نظر گرفته شده است و اعتبارات قابل توجهی برای ا ین طرح‌ها به ما تخصیص داده‌اند.

سرپرست دانشگاه خوارزمی ادامه داد: این طرح‌ها از نظر مسئولان وزارت علوم طرح‌های حیثیتی است که باید با کیفیت بیشتری انجام شود.

وی افزود: ما 200 دانشگاه از کشورهای مختلف داریم و در قالب طرح اقتصاد مقاومت وزارت علوم که 16 دانشگاه برای این منظور انتخاب شدند نیز کارگروه‌های مختلفی تشکیل دادیم.

نوه‌ابراهیم گفت: برای پاسخگویی به نیازهای ملی و محلی کارهای گسترده‌ای انجام شده و دوره پلاسمای پزشکی را در حوزه فیزیک در مقطع دکتری راه‌اندازی کردیم.

وی از احداث شهر سلولی بنیادی در واحد کرج خبر داد و گفت: سرمایه‌گذاری این طرح از سوی بخش خصوصی انجام می‌شود.

نوه‌ ابراهیم از اجرای طرح 2020 در دانشگاه خوارزمی خبر داد و اظهار داشت: بر این اساس قرار است 20 مهارت برای دانشجویان در حوزه کارافرینان خوداشتغالی ارائه شود که در این زمینه طرح‌هایی به بخش‌های مختلف دانشگاه ابلاغ شده است، کتاب تاریخ نیز برای دانشگاه‌ها تدوین شده که تا یک ماه آینده رونمایی می‌شود.

به گفته وی، تدوین کتاب حکیم خوارزمی و ساخت تندیس خوارزمی و شخصیت‌های بزرگ نیز در دستور کار است.

نوه ابراهیم گفت: در فاز اول برای اجرای طرح بین‌المللی سازی دانشگاه 650 میلیون تومان به دانشگاه اختصاص داده شد.

انتهای پیام/


 برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.