کد خبر: ۶۹۸۶۰ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۱/۲۶

باید برای این غول ۵۰ هزار نفری شاد باشیم یا متاسف؟

ورزش > مدیریت ورزش - ورزشگاه پارس آباد فارس به مرحله بهره‎برداری رسیده است اما آیا این یک تحول در فوتبال ایران است؟

        باید برای این غول ۵۰ هزار نفری شاد باشیم یا متاسف؟
      ,

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ ورزشگاه 50هزار نفری پارس آباد به بهره برداری رسیده و حالا می تواند میزبان بازی های فجرسپاسی باشد. اصلا شاید یکی از دلایلی که این همه هیجان برای آوردن فجرسپاسی به لیگ برتر شکل گرفته، بلااستفاده نماندن همین ورزشگاه باشد.

ورزشگاهی که فعلا خیلی شیک و دیدنی است. از یاد نبریم اما برای تیم هایی که به سختی در طول فصل های گذشته همین حافظیه یا ورزشگاه دستعیب را پر می کرده اند، کشاندن مردم به فاصله 50 کیلومتری حومه شیراز، خیلی هم ساده نیست. مهمتر اینکه این ورزشگاه ها هزینه نگهداری بسیار بالایی دارند. بی آبی و این همه هزینه نگهداری چنین استادیوم هایی باعث شده تا  طرح ساخت میلیاردی چنین ورزشگاه هایی به یک تراژدی شبیه باشند.

ولی این ها در دوره رونق اقتصادی دهه 80 و پول های نفتی بوده اند که در دولت احمدی نژاد بی آنکه توجه شود آیا داشتن چنین بناهایی واقعا نیاز است، ساخته شده اند. درحالی که با یک سوم این هزینه می شد خود حافظیه را با آن موقعیت استراتژیک و بی نظیر داخل شهر، به ورزشگاهی مدرن بدل کرد و این همه سرمایه کشور را هدر نداد و نگهداری حافظیه به دلیل قابلیت تجاری سازی حاشیه شهری آن به مراتب علمی و عملی تر هم بود.

4141

 برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.