کد خبر: ۷۰۱۷۹ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۲/۰۳
۳۳ سال پیش در چنین روزی

افشاگری خرازی در مورد فیلم ایتالیایی

کمال خرازی سرپرست ستاد تبلیغات جنگ در یک کنفرانس مطبوعاتی توطئه جدید تبلیغاتی رژیم صدام مبنی بر نمایش یک فیلم ساختگی از کشتن 2 اسیر عراقی توسط ایران در کشورهای اروپایی را فاش کرد.
افشاگری خرازی در مورد  فیلم ایتالیایی,

رخدادهای 2 اردیبهشت 64

چکیده:

  • دادستان کل کشور: عوامل فساد و فحشا و منکرات طبق قانون کیفر اسلامی شدیدا مجازات می شوند.

 

  • توطئه تبلیغاتی رژیم صدام و کمپانی های غربی در مورد فیلم ساختگی کشته شدن اسرای عراقی فاش شد.

 

  • ایران علیه کمپانی فیلمسازی ایتالیایی «راشینگ پیکچر» اعلام جرم کرد.

 

  • هاشمی: گروهک ها مانع خدمت رسانی به مردم مظلوم کردستان هستند.

 

  • یک فوریت لایحه اساسنامه وزارت صنایع سنگین تصویب شد.

 

هشدار آیت الله صانعی به مرتکبین فساد و فحشاء

دادستان کل کشور طی اطلاعیه ای ضمن اخطار به عاملان ترویج فساد و فحشا و منکرات اعلام کرد که از این پس قانون مجازات اسلامی در مورد این افراد با شدت و قاطعیت به اجرا گذاشته می شود. دادستان کشور در این اطلاعیه همچنین به دادسراهای سراسر کشور ابلاغ نموده است که بر اساس قانون برای مبارزه با این قبیل اعمال به تکالیف خود عمل نمایند و از امت حزب الله نیز خواسته است همکاری لازم را به عمل بیاورند.

در بخشی از اطلاعیه آیت الله صانعی دادستان کل کشور آمده است: قانون جمهوری اسلامی که ثمره خون هزاران شهید و معلول است بایستی با قاطعیت بالاخص در جهت قطع ریشه های عوامل فساد و فحشا و منکرات اجرا شود دیگر ملت شهید داده و مسئولین جمهوری اسلامی ایران تاب تحمل حرکات زشت و کثیف این افراد را ندارند و بیش از این نمی توانند تماشاگر اعمال این از خدا بی خبران باشند.

در این اطلاعیه تاکید شده است: به خلافکاران و قانون شکنان اخطار می شود آنها خود مسئول عواقب اعمال خلاف قانون خود می باشند و حق ندارند گناه عمل خویش را به گردن مجریان قانون بگذارند.(1)

 

افشاگری خرازی در مورد  فیلم ایتالیایی

کمال خرازی سرپرست ستاد تبلیغات جنگ در یک کنفرانس مطبوعاتی توطئه جدید تبلیغاتی رژیم عراق مبنی بر نمایش یک فیلم ساختگی از کشتن 2 اسیر عراقی توسط ایران در کشورهای اروپایی را فاش کرد. دکتر خرازی گفت: حدود یک سال پیش فیلمی توسط کمپانی فیلم سازی راشینگ پیکچر ایتالیا و با سرمایه گذاری رژیم عراق تهیه شد. این فیلم که در ایتالیا و  فرانسه به نمایش درآمده است دو صحنه را که ادعا شده است که در جبهه های ایران تهیه شده نشان می دهد که طی آن صحنه های قتل دو اسیر عراقی در جبهه ها به تصویر کشده شده است.

سرپرست ستاد تبلیغات جنگ افزود: همان زمان که این فیلم به نمایش درآمد سفارت جمهوری اسلامی ایران در رم علیه سازنده این فیلم اعلام جرم کرد و با ارائه دلایل موجه و به دستور دادگاه ویژه ایتالیا این فیلم توقیف و آن صحنه های ساختگی از فیلم حذف شد.(2)

 

تاکید هاشمی بر برخورد قاطع با گروهک ها

گروهی از اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که برای مبارزه با ضد انقلاب عازم کردستان هستند با آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار کردند.

آقای هاشمی در این دیدار گفت: جنایاتی که گروهک ها در طول 6 سال گذشته در کردستان انجام دادند در تاریخ کشور بی سابقه است. بنابراین شما با بدترین دشمن اسلام مواجه هستید و این اجر شما را بیشتر می کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به رزمندگان گفت: مردم کردستان را از شر این جنایتکارها که در مظلومیت مضاعف به سر می برند نجات بدهید و با مردم خوش رفتاری بکنید. نماینده امام در شورای عالی دفاع تاکید کرد: مردم کردستان واقعا مظلومند برای اینکه اینها که اکنون انقلاب شده باید از ثمرات انقلاب بهره برداری کنند و  ظلم های زمان شاه جبران شود ولی این گروهک ها مانع می شوند. آقای هاشمی به رزمندگان حاضر توصیه کرد با مردم با خوبی و گذشت و عفو و با خائنان با نهایت شدت برخورد کنید.(3)

 

تصویب یک فوریت تاسیس وزارت صنایع سنگین

جلسه علنی مجلس شورای اسلامی دیروز به ریاست آیت الله هاشمی رفسنجانی تشکیل شد و طی آن چند لایحه و طرح مورد بررسی نمایندگان قرار گرفت. در جلسه دیروز مجلس شورای اسلامی لایحه اساسنامه کمیته انقلاب اسلامی که از جلسه قبل بررسی آن شروع شده بود ادامه یافت. همچنین در این جلسه نمایندگان یک فوریت طرح کمیسیون اصل 90 مبنی بر پاسخ سریع مسئولان به شکایات مردم را تصویب کردند. در نشست دیروز همچنین دو فوریت ادغام وزارت صنایع سنگین در وزارت صنایع مطرح شد که از سوی نمایندگان رد شد. سپس نمایندگان به یک فوریت لایحه اساسنامه وزرات صنایع سنگین رای دادند و این طرح به تصویب رسید.(4)

منابع:

1. کیهان، 2 اردیبهشت 64، ص 1 و 2
2. اطلاعات، 2 اردیبهشت 64، ص 2
3. اطلاعات، 2 اردیبهشت 64، ص 2
4. کیهان، 2 اردیبهشت 64، ص 18

انتهای متن/برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.