کد خبر: ۷۰۳۲۸ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۲/۰۴

توصیه‌های تغذیه‌ای به مادران باردار در نقاط محروم

مادران باردار در نقاط محروم که دریافت مناسب پروتئین و کربوهیدرات ندارند، باید به شدت لبنیات مصرف کنند.
 توصیه‌های تغذیه‌ای به مادران باردار در نقاط محروم ,

دکتر شیرین نیرومنش در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، در خصوص جدی گرفتن سلامت مادران باردار گفت:لازمه این که دوران بارداری به سلامت طی شود و نوزادی با وزن مناسب متولد شود،بستگی به عوامل مختلفی از جمله تغذیه دارد.

این متخصص زنان و زایمان افزود: در دوران بارداری دریافت مواد غذایی و مکمل‌ها باید به گونه ای باشد که مادر نه دچار سوءتغذیه و نه دچار اضافه وزن شود که اضافه وزن در مادران باردار امروزه به یکی از معضلات حوزه باروری تبدیل شده است.

نیرومنش گفت: میزان مصرف سبزی، میوه، پروتئین و افزایش تحرک در مادران باردار باید به شدت توجه شود و باید حداقل سه وعده میوه در روز مصرف کنند و همچنین مصرف ماهی باید جایگاه خودش را در رژیم غذایی داشته باشد زیرا توصیه می‌شود در هفته 2 بار مصرف شود، اما متاسفانه سرانه مصرف ماهی در کشور ما بسیار پایین است.

این متخصص زنان و زایمان افزود: در مناطق محروم و دهک‌های پایین که مادران باردار جزو گروه‌های پرخطر محسوب می‌شوند و ممکن است به طور مناسب دریافت پروتئین، گوشت سفید، گوشت قرمز، سبزی، میوه و ویتامین نداشته باشند، باید لبنیات بیشتری مصرف کنند تا به رشد سلول‌های مغزی جنین آسیب نرسد، همچنین برای پیشگیری از سوءتغذیه مادران باردار باید در مدارس شیر توزیع شود.

انتهای پیام/برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.