کد خبر: ۷۰۵۱۹ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۲/۱۹
صالحی در حاشیه جلسه هیأت دولت:

امروز آمریکا تنهاتر از هر روز است/ برای تبلیغات فیلم‌ها چارچوب‌ داریم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امروز که ترامپ از این موافقت‌نامه خارج می شود درحقیقت یک پشتوانه حقوقی را پاره می‌کند، امروز آمریکا تنهاتر از هر روز است.
امروز آمریکا تنهاتر از هر روز است/ برای تبلیغات فیلم‌ها چارچوب‌ داریم,

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه هیأت دولت امروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که آیا خروج آمریکا از برجام در حوزه فرهنگی ایران تاثیری خواهد داشت یا خیر گفت: به نظر می آید ما در یک موضع قوی و مقتدر هستیم. امروز در شرایطی هستیم که دنیا از لحاظ حقوقی و سیاسی با ایران همراه است و آمریکا تنها است.

وزیر ارشاد ادامه داد: موافقتنامه‌ای که توسط کشورهای اروپایی، آمریکا، چین، روسیه و ایران امضا شد، موافقتنامه بین‌المللی است که وجوه بین‌المللی دارد، پشتوانه آن هم از لحاظ حقوقی و هم از لحاظ افکار عمومی پشتوانه‌ای قوی است.

وی افزود: امروز که ترامپ از این موافقتامه خارج می شود درحقیقت یک پشتوانه حقوقی را پاره می‌کند، امروز آمریکا تنها تر از هر روز است.

وزیر ارشاد درباره تغییر زمان نمایشگاه کتاب از ماه اردیبهشت به ماه دیگر اظهار داشت: نزدیک به سی سال است که نمایشگاه کتاب در اردیبهشت ماه برگزار شده است و وقتی که تقویم تاریخی حدود سی سال این رویداد را در خود دارد جابجا کردن آن کاری غیرممکن است.

صالحی در ارتباط با ضرورت وجود چارچوب تبلیغات برای فیلم‌های سینمایی گفت: حتما برای تبلیغات فیلم‌ها چارچوب‌هایی داریم اما ایده‌های تازه این چارچوب‌ها را در می نوردد. برخی از کارگردانان یا مجموعه‌های تبلیغاتی می خواهند به سمت ایده‌های تازه حرکت کنند و این ایده‌ها ممکن است در چارچوب‌های ما تعریف نشده باشند.

وی با اشاره به نوع تبلیغ فیلم به وقت شام ابراهیم حاتمی کیا در مجتمع تجاری کوروش گفت:  اینکه می خواهند با کاراکترهای فیلم به صورت زنده با مردم نسبتی برقرار کنند، در تئاتر، کنسرت و سینما سابقه داشته است و مجاز بوده است. اما پاره‌ای از تحولاتی که این تیم تبلیغاتی پدید آورده است خود آقای حاتمی کیا را هم متحیر کرد.

انتهای پیامبرچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.