کد خبر: ۷۰۵۲۵ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۲/۱۹

جلسه سران اتحادیه اروپا درباره ایران

 						جلسه سران اتحادیه اروپا درباره ایران 					,

جلسه سران اتحادیه اروپا درباره ایرانرئیس شورای اروپا اعلام کرد که سران اروپایی هفته آینده به منظور رایزنی درباره مسایل مورد اختلاف با آمریکا یعنی ایران و مسائل تجاری، در بلغارستان نشست خواهند داشت.
 
به گزارش فارس، «دونالد توسک» رئیس‌ شورای اروپا در واکنش به تصمیم شب گذشته «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر خروج این کشور از توافق هسته‌ای با ایران گفت که مقامات اروپایی به منظور دستیابی به رویکردی واحد در این زمینه، تشکیل جلسه می‌دهند.
 
بنابر گزارش روزنامه آلمانی «فرانکفورتر روندشاو»، توسک  اعلام کرد: «سران اروپایی هفته آینده در جریان نشست در صوفیه درباره ایران و مسایل بازرگانی به تبادل‌نظر خواهند پرداخت. موضع ترامپ درباره هر دو این موارد باید رویکرد اروپایی را به دنبال داشته باشد.»
 
رئیس شورای اروپا تاکید دارد که اختلاف درباره تعرفه فولاد و آلومینیوم  میان آمریکا و اروپا از مواردی هستند که در نشست آتی باید به آنها پرداخته شود.
 
دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا سه‌شنبه شب تصمیم خود را درباره خروج از «برنامه جامع اقدام مشترک» (برجام) یا توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 اعلام کرد. 
 
ایران و پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل (آمریکا، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) به علاوه آلمان در تیرماه سال 1394 به توافقی دست یافتند که قرار بود در ازای ایجاد محدودیت در بخش‌هایی از فعالیت‌های هسته‌ای ایران، همه تحریم‌های بین‌المللی و یکجانبه مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران را رفع کند. 
 
اقدام ترامپ غیر از حمایت رژیم صهیونیستی و چند کشور عربی، با انتقاد دیگر کشورها به ویژه طرف‌های اروپایی مواجه شد.برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.