کد خبر: ۷۰۵۵۷ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
قائم‌ مقام کمیته امداد:

یک میلیون و ۴۰۰ هزار سالمند تحت پوشش کمیته امداد هستند

قائم‌ مقام کمیته امداد گفت: هم‌ اکنون یک‌ میلیون و ۴۰۰ هزار سالمند تحت حمایت کمیته امداد هستند که ۶۰ درصد آنها تنها زندگی می‌کنند.
یک میلیون و ۴۰۰ هزار سالمند تحت پوشش کمیته امداد هستند,

 به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، سید امیر منصور برقعی قائم‌مقام کمیته امداد در جشن خودکفایی دو هزار و ۳۰۰ خانوار زنجانی تحت حمایت این کمیته با بیان اینکه دولت و مجلس به بخشی از وظایف خود در برابر محرومان عمل کرده‌اند، گفت: اگر در زمینهٔ مبارزه با فقر از طریق تصویب قوانین و سیاست‌های پولی و مالی و سیاست‌های ارزی تلاش جدی نشود، اتفاقاتی رخ می‌دهد که آثار آن در فاصله نه‌ چندان دور در زندگی قشر ضعیف جامعه نمایان خواهد شد.

وی ادامه داد: البته تجربه ۴۰ ساله انقلاب اسلامی نشان داده که صورت‌ مسئله‌های بزرگ بدون حضور فراگیر مردم قابل‌حل نیست و این موضوع اهمیت زیادی دارد.

قائم‌مقام کمیته امداد با تأکید بر تقویت رویکرد تحولی و جهادی در کمیته امداد، همراهی مردمی برای رفع فقر را سرمایه اجتماعی این نهاد دانست و اظهار داشت: پس از حل مشکل فقر اقتصادی طبق توصیه رهبر معظم انقلاب کمیته امداد باید بر روی فعالیت‌های فرهنگی متمرکز شود.

برقعی با ابراز تأسف از اینکه سالمندان فاقد درآمد مورد حمایت فرزندان نیستند، گفت: این در حالی است که طبق شرع و قانون مدنی تأمین نیازهای زندگی والدین باید توسط فرزندان انجام شود.

وی علت بی‌توجهی فرزندان به والدین سالمند را کم‌ کاری فرهنگی دستگاه‌های متولی دانست و اعلام کرد: هم‌اکنون یک‌میلیون و ۴۰۰ هزار سالمند تحت حمایت کمیته امداد هستند که ۶۰ درصد آنها تنها زندگی می‌کنند.

قائم‌ مقام کمیته امداد، امدادگران این کمیته را سربازان فقرزدایی نامید و تأکید کرد: برای رفع مشکلات جامعه هدف، باید منشأ مشکلات را به‌ خوبی شناسایی کرد.

انتهای پیام/برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.