کد خبر: ۷۰۸۱۲ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۳/۰۲

تب و تاب بازار در ایلام/ زیر پوست شهر چه می گذرد

ایلام-این روزها مردم استان ایلام از عدم ثبات در قیمت کالاها و اقلام خوراکی مورد نیاز گله مند هستند.
تب و تاب بازار در ایلام/ زیر پوست شهر چه می گذرد,

به گزارش خبرنگار مهر،  معمولا ماه مبارک رمضان که فرا می رسد صحبت ها پیرامون تشکیل نظارت بر بازار، کنترل قیمت ها و عرضه کالاهای اساسی با نرخ های مصوب بیشتر می شود اما این روزها مردم از عدم ثبات در قیمت کالاها و اقلام خوراکی مورد نیاز گله مند هستند.

مردم گله مند هستند

محمد فتح الهی از شهروندان ایلامی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: این روزها قیمت اجناس به کلی افزایش یافته است، اقلام خوراکی نیز افزایش یافته به عنوان مثال تا چند وقت پیش قیمت گوشت هر کیلو ۴۲ هزار تومان بود اما هم اکنون به مرز ۴۸ هزار تومان رسیده است.

مهدی عبدالهی از فروشندگان اجناس در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: این روزها درصد فروش به کلی پایین آمده زیرا افزایش قیمت ها را داشتیم.

آمادگی تعزیرات برای برخورد با گران فروشی

نعمت الله بیرانوند مدیر کل تعزیرات حکومتی ایلام در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تعزیرات حکومتی استان آمادگی کامل را جهت رسیدگی فوری، بازدارنده و قاطع با پرونده هایی که دستگاه های نظارتی به تعزیرات حکومتی ارسال کنند و یا این مردم استان در این راستا مراجعه ای داشته باشند را دارد.

وی افزود: کنترل پایش قیمت ها با تشکیل پرونده برای متخلفین و حضور روزانه بازرسین در سطح بازار طبق قانون وظیفه ادارات کل و سازمان های نظارتی است و حضور تعزیرات حکومتی نیز در ایام خاصی مانند ایام ماه مبارک رمضان به دلیل تقاضای بیشتر مردم در گروه های کالاهای خاص این ماه است.

بیرانوند اضافه کرد: تعزیرات حکومتی در این ایام برای همراهی هر چه بیشتر با مردم استان و کمک به دستگاه های نظارتی شعب خود را به صورت گشت های مشترک اعزام می کند.

وی تصریح کرد: از اول تا پایان ماه مبارک رمضان در نوبت های صبح و عصر با همکاران نظارتی شعب خود را همراه داشتیم به دلیل این که در صورت مشاهده تخلف بتوانند رسیدگی و نیز صدور حکم و همچنین اجرای حکم در محل وقوع تخلف را اجرا کنند.

لزوم درج قیمت بر روی کالاها

یار الله نصیری رئیس سازمان صنعت معدن، تجارت استان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در این راستا مصوب شده که کالاهای اساسی و پرمصرف در ماه مبارک رمضان این کالاها از اتیکت برخوردار باشند.

وی افزود: در این راستا بحث اتیکت گذاری کالاها و اجناس به شدت کنترل می شود.

توزیع کالاهای اساسی در بازار ایلام

سد محمد تراب میری رئیس سازمان جهاد کشاورزی ایلام در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بیش از ۲۶۰ تن انواع برنج، ۳۰ تن تخم مرغ،  ۱۷۳ تن شکر روانه و عرضه بازار شده است.

وی گفت: همچنین حدود ۳۰۰ تن مرغ منجمد، ۸۰ تن گوشت منجمد در سردخانه سازمان موجود است که قیمت گوشت منجمد گوساله از قرار هر کیلو ۲۲ هزار تومان در اختیار توزیع کنندگان قرار می گیرد، گوشت مرغ منجمد نیز هر کیلو ۵۸۰۰ تومان در اختیار توزیع کنندگان قرار خواهد گرفت.برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.