کد خبر: ۷۰۸۵۸ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۳/۰۵

سهم شرق استان سمنان از مراودات بازرگانی بالای ۴۰ درصد است

سمنان - رئیس اتاق بازرگانی سمنان بابیان اینکه این استان با ۴۰ کشور دنیا مراودات بازرگانی دارد، گفت: سهم شرق استان از مراودات بازرگانی بالای ۴۰ درصد است.
سهم شرق استان سمنان از مراودات بازرگانی بالای ۴۰ درصد است,

علی‌اصغر جمعه‌ای در گفتگو با خبرنگار مهر، بابیان اینکه در شرایط حاضر استان سمنان با ۴۰ کشور دنیا مراودات بازرگانی دارد، ابراز داشت: مواد شوینده، مصالح ساختمانی، صنایع غذایی، ماشین آلات، مشتقات نفتی و مواد روغنی بیشترین عامل ارتباط این استان با کشورهای خارجی را فراهم کرده است که در این بین بیشترین میزان صادرات به دو کشور عراق و افغانستان انجام می‌شود.

وی بابیان اینکه سهم شرق استان از مراودات بازرگانی بالای ۴۰ درصد است، افزود: سیمان، پلاستیک و انگور از جمله محصولاتی است که این حجم مبادلات را به خود اختصاص می‌دهند و بر اساس نیاز و درخواست هیئت‌های خارجی از کارخانه‌های سطح استان بازدید می‌شود که شاهرود و دامغان از این حیث بی‌بهره نبودند.

ضرورت تقویت روابط تجاری استان سمنان و آفریقا

رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان بابیان اینکه ارتباط استان سمنان با آفریقا سهم تجارت ایران را در بازارهای بین‌المللی افزایش می‌دهد، ابراز داشت: سال گذشته با دعوت از سفیر و کاردار یکی از کشورهای آفریقایی و همچنین چهار شرکت مختلف آفریقایی برای حضور در استان سمنان منجر به مذاکره‌های تجاری شرکت های داخلی با این هیئت‌ها شد.

جمعه‌ای بابیان اینکه عزم آفریقا و ایران برافزایش سهم تجارت و مباحث اقتصادی است، تصریح کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر ارتباطات سیاسی ایران و آفریقا در حد مطلوب قرار دارد لذا می‌توانیم با این آمدوشدها سهم رو به رشد معادلات بازرگانی را از ۱۹۰ میلیون دلار سال ۲۰۱۷ به میزان یک میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ برسانیم که این مهم در استان سمنان هدف‌گذاری شده است.

وی بابیان اینکه حضور هیئت‌های مختلف خارجی در استان سمنان می‌تواند زمینه مناسب برای سرمایه‌گذاری را فراهم کند، افزود: گفتگوهای رو در رو تیم اقتصادی استان با این هیئت‌ها ضمن برقراری ارتباطات بیشتر منجر به قراردادهای تجاری میان دو کشور می‌شود.

لزوم شرح جاذبه‌های سرمایه‌گذاری استان به هیئت‌های خارجی

رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان بابیان اینکه قراردادها بیشتر در سطوح بالاتر نظام با هیئت‌های خارجی انجام می‌شود، ابراز داشت: در واقع با مبادلات اقتصادی استان با سایر کشورها راه را برای ورود بخش خصوصی هموار خواهیم کرد تا مبادلات تجاری بین کارخانه‌ها برقرار و در نهایت کارخانه‌ها با این هیئت‌ها قرارداد منعقد کنند.

جمعه‌ای در ادامه تصریح کرد: در اتاق بازرگانی از شرق تا غرب استان ظرفیت و توانمندی‌های هر شهر در حوزه‌های گردشگری، صنایع، کشاورزی و حتی یافتن سرمایه‌گذار برای احیا بافت تاریخی برای همه هیئت‌های خارجی مطرح می‌شود.

وی افزود: در واقع با معرفی جاذبه‌های سرمایه‌گذاری به گروه‌های خارجی و ایجاد گفتگوهای رو در رو می‌کوشیم تا سهم استان را در افزایش مبادلات بازرگانی و رسیدن به یک میلیارد دلار صادرات ارتقا دهیم.برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.