کد خبر: ۷۰۹۶۴ | گروه اجتماعی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۳/۰۶

لزوم ترویج تعالیم قرآنی برای مقابله با تهاجم فرهنگی

مدیر عامل اتحادیه موسسات فرهنگی قرآن و عترت خراسان شمالی گفت: با توجه به هجمه های دشمنان باید تعالیم و معارف قرآنی در جامعه بیش از پیش گسترش یابد.
 لزوم ترویج تعالیم قرآنی برای مقابله با تهاجم فرهنگی

لیلا شکرانی،مدیر عامل اتحادیه موسسات فرهنگی قرآن و عترت خراسان شمالی  با حضور  در نمایشگاه قرآن و عترت اظهار کرد: قرآن کریم برای همه مراحل زندگی انسان از همان بدو تولد تا لحظه مرگ دارای برنامه بوده و افراد می توانند با عمل به فرامین قرآنی راه سعادت را بپیمانند.

وی با بیان اینکه پدر و مادر در یک خانواده بهترین الگو برای فرزندان هستند، گفت: اگر از همان ابتدا زندگی براساس دستورات و موازین قرآنی شکل گیرد و سبک زندگی مطابق دستورات اسلام و قرآن باشد تربیت فرزندان نیز به خوبی صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه فرزندان از خانواده الگو میگیرند بنابراین باید توجه به موارد همانند پرهیز از دروغ گویی، لقمه حلال، آداب و احترام به دیگران، خوشرویی  را مدنظر قرار دهیم، افزود:   ایجاد جامعه ای آرمانی به لحاظ عمل به دستورات الهی از کانون خانواده ها شروع می شود.

شکرانی با اشاره به استفاده ب خی از خانواده ها از ماهوراه، یادآورشد: وجود ماهواره در خانواده منشاء نفوذ فرهنگ بیگانه، تهاجم فرهنگی و امراض روانی برای فرزندان خانواده است.

وی با بیان اینکه استفاده از ماهواره سبب تزلزل پایه های زندگی می شود، یادآورشد: باید به منظور جلوگیری از نفوذ و ترویج سبک زندگی غربی بیش از پیش فرهنگ قرآنی توسعه یابد.

 

انتهای پیام/ ایکنابرچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.