کد خبر: ۷۰۹۷۳ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۳/۰۶

دسترسی به یوتیوب در مصر یک ماه ممنوع شد

مقامات مصری دسترسی به سایت یوتیوب را در این کشور به مدت یک ماه مسدود کردند. علت این مساله انتشار ویدئوهای ضد اسلامی در سایت مذکور در سال 2012 اعلام شده است.
دسترسی به یوتیوب در مصر یک ماه ممنوع شد,

به گزارش خبرنگار گروه علمی دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از یاهونیوز، عال ترین دادگاه اداری مصر دیروز حکمی صادر کرده که به موجب آن مقامات این کشور باید به مدت یک ماه جلوی دسترسی به یوتیوب را بگیرند.

علت این تصمیم آن است که در سایت یوتیوب در سال 2012 ویدئویی بارگذاری شده بود که بی گناهی مسلمانان نام داشت و در آن به مقدسات مسلمانان و به خصوص شخص پیامبر اسلام(ص) توهین شده بود.

به دنبال انتشار این ویدئو قرار شد در سال 2013 سایت یوتیوب در مصر مسدود شود، اما فرایند تجدیدنظر خواهی در ارتباط با حکم یادشده 5 سال به طول انجامید و پس از یک کشمکش قضایی طولانی سرانجام حکم مسدود شدن یک ماهه یوتیوب صادر شده است.

بر خلاف سال 2013 تصمیمی که این بار صادر شده قطعی است و هیچ مقام قضایی یا دولتی نمی تواند آن را نقض کند. البته صدور دیرهنگام این حکم پس از گذشت حدود شش سال از وقوع حادثه تاسف آمیز توهین به پیامبر اسلام در سایت یوتیوب موجب تمسخر و انتقاد بسیاری از شهروندان مصری شده است.

انتهای پیام/برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.