کد خبر: ۷۱۹۰۳ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۳/۲۸
معاون شهردار زنجان مطرح کرد

احداث کارخانه تولید برق از زباله/ انگلیسی‌ها به زنجان می‌آیند

معاون شهردار زنجان با اشاره به تحویل زمین این کارخانه به انگلیسی‌ها گفت: طبق توافق صورت گرفت با سرمایه گذاری 115 میلیون دلاری با صرف روزانه 300 تن زباله اقدام به تولید برق کند.
احداث کارخانه تولید برق از زباله/ انگلیسی‌ها به زنجان می‌آیند,

غلامحسن احمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: یکی از برنامه‌های شهرداری زنجان راه‌اندازی تولید برق از زباله است.

معاون خدمات شهری شهردار زنجان با اشاره به مذاکرات اولیه شهرداری زنجان با سرمایه‌گذار انگلیسی درباره بازیافت زباله‌های زنجان بیان کرد: بر اساس این قرارداد قرار است؛ شرکت گلوبال گرین انرژی با سرمایه‌گذاری 115 میلیون دلاری نسبت به تولید برق از زباله اقدام کند.

وی با اشاره به تحویل زمین مربوط به این کارخانه به سرمایه‌گذار انگلیسی تصریح کرد: طبق توافق صورت گرفته نام گرین گلوبال انرژی بر اساس تکنولوژی BET و با سرمایه 115 میلیون دلاری با صرف روزانه 300 تن زباله اقدام به تولید برق کند که در این روش 92 درصد زباله‌ها به برق و 8 درصد به ضایعات کودی قابل استفاده در کشاورزی تبدیل خواهد شد.

احمدی به مدت زمان در نظر گرفته شده برای راه‌اندازی و آغاز به فعالیت این کارخانه نیز اشاره کرد و گفت: طبق برنامه زمان‌بندی صورت گرفته شرکت گرین گلوبال انرژی در مدت زمان دو و نیم سال نسبت به ساخت این کارخانه اقدام خواهد کرد.

معاون خدمات شهری شهردار زنجان در ادامه به بحث فعالیت زباله‌گردهای زنجان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر آمار دقیقی از افرادی که در این حوزه فعالیت دارند، در دست نیست.

وی با اشاره به اینکه برنامه شهرداری ساماندهی این افراد و شناسنامه‌دار کردن آنها است، افزود: این اقدام از طریق سازمان پسماند انجام خواهد شد؛ یعنی با توجه به برنامه‌ای که برای بازیافت زباله‌ها داریم، یک شرکت خاصی این نفرات را که در واقع امروزه کار زباله‌گردی را انجام می‌دهند را تحت پوشش خود قرار داده و از ظرفیت آنها برای تفکیک زباله اقدام خواهد کرد.

احمدی با بیان اینکه در حال حاضر پیمان‌کار امر و بحث تفکیک زباله خود شهرداری است؛ افزود: در آینده این امر به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

معاون خدمات شهری شهردار زنجان با بیان اینکه با ساماندهی زباله‌گردان نسبت به اعطای لباس متحدالشکل به آنها نیز اقدام خواهد شد؛ اضافه کرد: باید بپذیریم که زباله‌گردان جزو اقشار آسیب‌پذیر هستند که به اجبار اقدام به این کار می‌کنند؛ از همین رو باید نسبت به ساماندهی این قشر اقدام کرد.

وی با بیان اینکه زباله‌دزدی به معنای واقعی آن در شهر زنجان رخ نمی‌دهد؛ افزود: در صورت تفکیک زباله و بازیافت آن قطعاً شاهد تفکیک زباله توسط دوره‌گردها نخواهیم بود که این موضوع بسیار مهم است.

احمدی با اشاره به فعالیت 550 پاکبان در حوزه خدمات شهری برای جمع‌آوری زباله بیان کرد: روزانه 320 تا 350 تن زباله از شهر جمع‌آوری می‌شود، آماری که گاهی میزان آن به 450 تن نیز می‌رسد.

انتهای پیام/ربرچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.