کد خبر: ۷۱۹۹۴ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۳/۲۹

اهداء کنندگان مستمر خون در قزوین تجلیل شدند

قزوین- در مراسمی با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی و مدیرکل انتقال خون استان قزوین از ۵۰ اهداء کننده مستمر خون در قزوین تجلیل شد.
اهداء کنندگان مستمر خون در قزوین تجلیل شدند,

به گزارش خبرنگار مهر، دوشنبه شب در مراسمی با حضور منوچهر مهرام، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین، محمد حسین برادران مدیرکل انتقال خون استان، جمعی از خانواده های خیردر سالن دانشگاه علوم پزشکی قزوین از اهداءکننده مستمر خون در استان تجلیل شد.

در این مراسم محمد حسین برادران مدیرکل پایگاه انتقال خون استان قزوین با تشکر از مشارکت ارزشمند خیرین در نجات جان بیماران اظهارداشت: اگر اهداءکنندگان خون نبودند سرنوشت بسیاری از بیماران با بحران مواجه می شد و خیلی ها جان خود را از دست می دادند.

مدیرکل انتقال خون استان قزوین بیان کرد: برای فرهنگ سازی و ترویج اهداء خون تفاهم نامه هایی با نهادها و هیئت های ورزشی منعقد شده تا بتوانیم از ظرفیت های موجود برای اطلاع رسانی مناسب استفاده کنیم.

افزایش ۱۳ درصدی مراجعه کنندگان اهداء خون در استان

وی از استقبال خوب مردم قزوین از اهداء خون خبرداد و اظهارداشت: در سال گذشته در میزان مراجعه کنندگان شاهد افزایش ۱۳ درصدی بودیم و در میزان خون گیری هم با رشد ۹ درصدی مواجه شدیم که جای خرسندی دارد.

برادران یادآورشد: مردان در هر سال ۴  نوبت و بانوان سالی ۳ نوبت می توانند خون اهداء کنند واز این شهروندان ایثارگر انتظار داریم تلاش کنند تا هر ماه یک نفر را به اهداء کنندگان اضافه و جذب کنند تا این حرکت ارزشمند تداوم یابد.

مدیرکل پایگاه انتقال خون استان قزوین اضافه کرد: هنوز خیلی از خانواده ها با اهمیت اهداء خون آشنا نیستند که باید با کمک رسانه ها در ترویج فرهنگ خون دادن و نجات جان بیماران اقدام کنیم.

وی اظهارداشت: در اهداء خون از سوی بانوان و جوانان کمبودهایی داریم که امیدواریم این کمبود امسال جبران شود.

برادران گفت: امسال به اهداء کنندگان مستمر خون که بتوانند افرادی را به گروه خیرین اضافه کنند جوایز نفیسی تعلق خواهد گرفت.

مدیرکل انتقال خون استان قزوین از راه اندازی اولین تلویزیون شهری اختصاصی پایگاه انتقال خون هم خبرداد و گفت: در این سیستم زمینه اطلاع رسانی مستمر در اهداء خون صورت خواهد گرفت.

در این مراسم از ۵۰ اهداء کننده خون مستمر و نیز تعدادی از رابطان ادارات وفرزندان همکاران پایگاه انتقال خون که در مسابقات هنری و نقاشی شرکت کرده بودند تجلیل شد.
 برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.