کد خبر: ۷۲۱۷۵ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۳/۳۱

احتمال افزایش قیمت بنزین تا ۱/۲۵ دلار در قرقیزستان

کارشناس مسائل اقتصادی قرقیز با اشاره به افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی معتقدند احتمال رشد قیمت بنزین در قرقیزستان تا 85 صوم یعنی 1.25 دلار وجود دارد.
احتمال افزایش قیمت بنزین تا 1.25 دلار در قرقیزستان,

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، «جمعه قادر اکینیف» کارشناس مسائل اقتصادی قرقیز با اشاره به افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی اظهار داشت: احتمال رشد قیمت بنزین در قرقیزستان تا 85 صوم یعنی 1.25 دلار وجود دارد.

وی گفت: در سال 2012 قیمت بنزین به 58 صوم رسید و آن هنگام نرخ دلار 43 صوم بود اما امروز نرخ دلار 68 صوم است و در صورت ادامه رشد قیمت نفت بنزین تا 85 صوم گرانتر می‌شود.

این کارشناس تصریح کرد: روسیه صادر کننده اصلی بنزین به قرقیزستان است و «مسکو» با توجه به شاخص‌های جهانی قیمت سوخت را تعیین می‌کند که تأثیرات این عوامل در «بیشکک» هم احساس خواهد شد.

اکینیف خاطر نشان کرد: برای تأمین امنیت ملی دولت قرقیزستان باید قراردادهایی با صادرکنندگان قزاق در بخش خرید نفت خام امضا کند تا کارخانه‌های فرآوری بنزین تولید کنند و در آینده حتی سوخت را به استان‌های جنوبی قزاقستان بفروشند.

وی با اشاره به اینکه کارخانه‌های قرقیزستان توانایی تأمین 90- 93 درصد بنزین مورد نیاز خود را دارند، تصریح کرد: این مسئله در سطح رؤسای جمهوری بررسی می‌شود و تنها راه جلوگیری از افزایش قیمت بنزین است.

انتهای پیام/حبرچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.