کد خبر: ۷۲۶۵۸ | گروه حرف های خودمانی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی خراسان شمالی :

اعتیاد زنان در خراسان شمالی رو به افزایش است

معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی خراسان شمالی گفت: تعداد مردان معتاد در خراسان شمالی از زنان معتاد بیشتر است ولی متاسفانه سرعت رشد، افزایش زنان معتاد بالاست.
اعتیاد زنان در خراسان شمالی رو به افزایش است

هاجر پاکدین، معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار راه ساجده،  به مناسبت روز مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: در خراسان شمالی تعداد 15 کمپ اقامتی میان مدت درمان اعتیاد شامل 12 کمپ ویژه مردان و 3 کمپ ویژه زنان و 69 کلینیک در حال فعالیت هستند.

وی ادامه داد: طول دوره های میان مدت بین یک تا سه ماه است که در صورت تشخیص پزشک می تواند زمان ماندگاری در مرکز تا یک دوره زمانی تمدید شود.

پاکدین اضافه کرد: تمام شهرستان های خراسان شمالی به جز شهرستان گرمه دارای مرکز اقامتی میان مدت هستند.

وی خاطر نشان کرد: افرادی که با حکم قضایی به مراکز اقامتی میان مدت تحویل داده می شوند هیچ گونه هزینه درمانی از آن ها گرفته نمی شود.

وی بیان کرد: شهرستان راز و جرگلان در سال جاری در حال کسب مجوز برای ایجاد مرکزاقامتی است.

معاون امور توسعه پیشگیری اداره کل بهزیستی خراسان شمالی خاطر نشان کرد: در سه ماهه نخست سال جاری یک کمپ غیر مجاز و فاقد مجوز با پیگیری های بهزیستی و هماهنگی پلیس مواد مخدر در شهرستان شیروان پلمپ شد.

پاکدین افزود: سقف کسب مجوز برای افرادی که دارای شرایط هستند باز گذاشته شده است و افراد می توانند با ایجاد فضای رقابت مرکز خود را معرفی کنند.

وی گفت: کسانی که متقاضی تاسیس مرکز اقامتی را دارند باید حداقل دارای مدرک تحصیلی لیسانس باشند در رشته های مرتبط روانشناسی، مشاوره، پرستاری، پیرا پزشکی، علوم تربیتی، علوم اجتماعی، پیشگیری از آسیب های اجتماعی باشد.

پاکدین اشاره کرد: تعداد 14 هزار و 700 نفر معتاد در لیست کلینیک ها و مراکز اقامتی میان مدت در سال 96 به ثبت رسیده است.

این مقام مسئول  با اشاره به تاکید رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر در خراسان شمالی گفت: درمان زنان، نوجوانان، کودکان و شیرخواران معتاد باید در اولویت کاری سازمان قرار گیرد.

پاکدین زن را محور اصلی خانواده خواند و گفت : رسیدگی به وضعیت زنان معتاد متجاهر در استان در اولویت کار قرار دارد.

وی با اشاره به برنامه های پیشگیری از اعتیاد گفت: پیشگیری سطح یک در محلات شهری و روستایی برنامه آموزشی با پیشگیری از اعتیاد و رویکرد اجتماع محور است که توسط مردم اجرا می شود.

وی افزود: در این برنامه با شناسایی و نیاز سنجی مشکلات مردم منطقه و برنامه ریزی هایی در راستای پیگیری از اعتیاد گام برداشته می شود.

پاکدین بیماری جسمی، باورهای غلط افراد، دوستان ناباب ،اعتیاد والدین، اعتیاد همسر، طلاق ،بیکاری را از دلایل افزایش اعتیاد دانست.

وی خاطر نشان کرد: تعداد مردان معتاد در خراسان شمالی از زنان معتاد بیشتر است ولی متاسفانه سرعت رشد، افزایش زنان معتاد بالاست.

پاکدین اختلافات خانوادگی و دردهای جسمی را بیشترین دلیل روی آوردن زنان به اعتیاد در استان اعلام داشت.

وی در انتها گفت: متاسفانه تعداد زنان قلیانی در استان رو به رشد است.

انتهای خبر/ رحمانیبرچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.