کد خبر: ۷۴۲۶۹ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۴/۲۵

هفته سخت خانم نخست‎وزیر/ نمایندگان انگلیس گاز انبری حمله می‎کنند

نخست وزیر انگلیس باید برای دفاع از طرح برگزیت با نمایندگان هر ۲ حزب اصلی پارلمان دست و پنجه نرم کند و به همین دلیل هفته دشواری را پیش رو خواهد داشت.
هفته سخت خانم نخست‎وزیر/ نمایندگان انگلیس گاز انبری حمله می‎کنند,

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، ترزا می نخست‎وزیر انگلستان باید امروز دوشنبه خود را برای رویارویی با فوران خشم هم‌حزبی‎های دوآتشه‎ای آماده کند که حامی سرسخت برگزیت هستند و او را از بابت کُرنش دربرابر اتحادیه اروپا سرزنش می‌کنند.

گفتنی است می برای حفظ حیات سیاسی خود سخت در تلاش است به‌ویژه آنکه از هفته گذشته بعد از اعلام راهبرد خود برای خروج از اتحادیه اروپا با موج اعتراضات درون حزبی مواجه شد که به استعفای ۲ وزیر کابینه وی منجر شد.

برگزیتدوستانِ حزب محافظه‎کار انگلیس می‎گویند راهبرد نخست‌وزیر بیش از اندازه نرم است و از وابستگی انگلیس به اتحادیه اروپا نمی‎کاهد.

ابعاد تهدید حزب محافظه‎کار امروز دوشنبه در جلسه رای‎گیری برای اعمال اصلاحات در رژیم گمرکی انگستان پسابرگزیت مشخص خواهد شد حال‌آنکه پیش‌بینی می‎شود طرفداران سرسرسخت برگزیت به نفع این اصلاحات که چندان به مذاق نخست‎وزیر خوش نمی‎آید، رای دهند.

اگرچه در نهایت انتظار شکست نخست‎وزیر نمی‌‏رود، شمار بالای آراء در حمایت از اعمال اصلاحات، به تضعیف راهبرد برگزیت ارائه شده از سوی وی منجر خواهد شد.   

از سوی دیگر، طرفداران ماندن در اتحادیه اروپا هم هفته سختی را برای ترزا می رقم خواهند زد چرا که هنوز هم دنبال اعمال فشار بر نخست وزیر برای اتخاذ موضع نرم‌تر در برابر اتحادیه هستند.

گفتنی است دیروز نخست وزیر انگلیس در پی اختلافات به وجود آمده در کابینه این کشور در خصوص برگزیت، از احتمال اجرا نشدن آن خبر داد.

می هشدار داد با ادامه خط مشی کنونی این خطر وجود دارد که در نهایت هیچ برگزیتی در کار نباشد.برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.