کد خبر: ۷۴۴۶۸ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۴/۲۶

رژیم صهیونیستی آتش‌بس با حماس را تکذیب کرد

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با رد هر نوع آتش‌بس با حماس، مدعی شد که در صورت تداوم پرواز بادبادک‌های آتش‌زا از غزه، به شدت به این منطقه حمله خواهند کرد.
رژیم صهیونیستی آتش‌بس با حماس را تکذیب کرد,

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) مجددا نوار غزه را به حملات شدیدتر در واکنش به بادبادک‌های آتش‌زا، تهدید کرد.

لیبرمن در گفت‌وگو با شبکه رادیویی «یدیعوت آحرونوت» تهدید کرد که اگر حماس به ارسال بادبادک‌های آتش‌زا از نوار غزه ادامه دهد، اسرائیل هم با حملات شدیدتر، امنیت ساکنان شهرک‌های نزدیک این منطقه را تامین خواهد کرد.

وی با رد حصول توافق آتش‌بس با گروه‌های مقاومت در نوار غزه، مدعی شد: «ما به آنها پیغامی دادیم و اکنون خودشان باید تصمیم بگیرند. ما فقط زمانی که مجبور باشیم، وارد جنگ خواهیم شد...هر کاری می‌توانستیم انجام دادیم تا از وقوع تقابل گسترده با غزه اجتناب کنیم».

لیبرمن همچنین در ادامه از جدال لفظی «نفتالی بنت» وزیر آموزش این رژیم با «گادی آیزنکوت» رئیس ستادکل نیروهای مسلح شدیدا انتقاد کرده و گفت: «سیاستمداری که بخواهد به قیمت (حمله به اعتبار) رئیس ستادکل برای خود دستاوردی داشته باشد، مشمئزکننده‌ترین چیز است».

جنبش مقاومت «جهاد اسلامی» بامداد یکشنبه اعلام کرد با میانجی‌گری مصر، بین گروه‌های مقاومت فلسطینی در نوار غزه و رژیم صهیونیستی آتش‌بس برقرار شده است. (جزئیات بیشتر)

مرز غزه و مناطق نزدیک به آن در 48 ساعت گذشته بسیار ملتهب و شاهد تبادل آتش بین گروه‌های مقاومت فلسطینی و جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بوده است. ارتش رژیم صهیونیستی در این دو روز چندین‌بار با توپخانه و جنگنده  به مناطق مختلفی در غزه حمله کرد که این حمله بزرگ‌ترین عملیات هوایی از زمان جنگ 2014 با مقاومت در این منطقه بوده است.

وزارت بهداشت غزه اعلام کرده بود در این حملات، دو نوجوان فلسطینی به شهادت رسیده و دست کم 25 نفر دیگر زخمی شدند. بعد از این حملات بود که گروه‌های مقاومت فلسطینی با شلیک موشک، به حملات صهیونیست‌ ها پاسخ دادند.

بادبادک‌های آتش‌زای فلسطینی‌ها در طول برگزاری راهپیمایی‌های بازگشت در ماه آوریل، می و ژوئن ۲۰۱۸، مشکلات جدی برای رژیم صهیونیستی ایجاد کرده زیرا مقابله با آن بر خلاف سادگی‌اش، آسان نیست.

وزارت جنگ رژیم صهیونیستی تخمین زده است که طی دو ماه اخیر، تاکنون حدود ۱۲۰۰ بادبادک و بالن آتش‌زا از نوار غزه به پرواز درآمده است که حدود ۵۰۰ عدد آن را ارتش اسرائیل، ساقط کرده است. 

همچنین وزارت جنگ این رژیم می‌گوید که حداقل ۷۰۰ عدد این بادبادک‌ها با فرود در مزارع صهیونیست‌ها، حداقل به طور مجموع بیش از بیست کیلومتر مربع را به آتش‌ کشیده است.

مقامات رژیم صهیونیستی تخمین زده‌اند که آتش‌سوزیِ اراضی و مزارع شهرک‌نشینان مجاور نوار غزه ناشی از بادبادک‌های آتش‌زا، بیش از سه میلیون دلار به آنها خسارت وارد کرده است (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/صبرچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.