کد خبر: ۷۴۴۸۱ | گروه بانوان خراسان شمالی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۴/۲۶

جای خالی مادربزرگ عروسک سازی بجنورد در نمایشگاه موزه عروسک های ملل

موزه عروسک های ملل با بیش از 2 هزار قطعه عروسک از نوع عروسک های فرهنگی ملل از 80 کشور جهان در حالی از روز گذشته در مجتمع فرهنگی هنری گلسن بجنورد کارش را آغاز کرد که جای خالی مادر بزرگ عروسک ساز بجنوردی در این نمایشگاه احساس می شد.
 جای خالی مادربزرگ عروسک سازی بجنورد در نمایشگاه موزه عروسک های ملل

ام البنین صفاری، بانوی85 ساله بجنوردی، اهل وساکن بجنورد ، 7 سال است به ساختن عروسک های پارچه ای و سنتی در استان مشغول شده است و عروسک هایش علاوه بر اینکه تنهایی هایش را پر کرده است توانسته جایگاه خوبی را در بین عروسک های سنتی استان به خود اختصاص دهد.

 

این بانوی هنرمند بجنوردی با حضور در نمایشگاه های صنایع دستی و ارائه تولیداتش حرفی برای گفتن در حوزه هنر استان دارد ، سه عروسک خانم صفاری در نمایش عروسکی که با کارگردانی علی عابدی و همکاری کشور تاجیکستان در بجنورد به روی صحنه رفت، استفاده شد.

 

با این وجود روز گذشته در حالی موزه عروسک های ملل کارش را در بجنورد آغاز به کار کرد که جای خالی این بانو در مراسم افتتاحیه و عروسک هایش در موزه خودنمایی می کرد.

 

کاش هنر را قدر بدانیم آن گونه که جایگاه دارد و قبل از انجام هر کار سوابقش را مد نظر قرار دهیم تا گاهی با فراموشی دل عزیزانی که سال ها در یک رشته مشغول هستند را به درد نیاوریم.

 

عزیزانی که هنر را هنرمندانه دوست می دارند و کمتر پیش می آید که این افراد با هدف کسب درآمد آغاز به کار کنند.

 

حیف که این نمایشگاه و دیگر برنامه ها اجرا می شوند و همیشه دل هایی به درد می آید...

 

انتهای پیام/ رحمانی برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.