کد خبر: ۷۵۵۴۹ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۵/۲۰

سند آینده پژوهی در یزد تدوین می شود

یزد ـ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد از تدوین سند آینده پژوهی و فرهنگی استان یزد با تبیین وضعیت فرهنگی استان ظرف یک ماه آینده خبر داد.
سند آینده پژوهی در یزد تدوین می شود,

به گزارش خبرنگار مهر، مجید جوادیان زاده، صبح امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی بافق از تدوین سند آینده پژوهی و فرهنگی استان یزد خبر داد و اظهار داشت: این سند با تبیین وضعیت فرهنگی استان به تفکیک شهرستان‌ها در آینده، از یک ماه دیگر تدوین می شود.

جوادیان زاده افزود: این سند قرار است در تمامی استان‌ها تدوین شود و شهرستان بافق با به‌روز رسانی اسناد توسعه فرهنگی در این امر پیشگام خواهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کارکردهای فرهنگ بیان کرد: سازگاری، معنا دادن فرهنگ به انسان و جامعه و اجتماعی بودن از کارکردهای مهم فرهنگ محسوب می‌شود.

جوادیان زاده، فرهنگ را مجموعه ای از ارزش ها دانست و خاطرنشان کرد: وجه مهم فرهنگ، اجتماعی بودن آن است.

وی، بافق را شهری همگرا دانست و یادآور شد: لازم است به مقوله اجتماعی بودن در شهرستان بافق بیشتر در راستای تدوین سند توسعه فرهنگی و اجتماعی آن، بیشتر توجه شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود به پدیده مهاجرت اشاره کرد و گفت: امروزه ذات جهان مهاجرت است و مهاجرت را باید در خدمت فرهنگ، هویت و توسعه قرار داد.

به گزارش مهر، در این مراسم حکم اعضای جدید شورای فرهنگ عمومی شهرستان بافق توسط امام جمعه بافق، نماینده بافق و مهریز در مجلس و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد به اعضا اهدا شد.برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.