کد خبر: ۷۵۵۷۴ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۵/۲۳

شهادت بیش از ۱۷۰ شهروند فلسطینی و زخمی شدن ۱۸ هزار نفر

آمارهای رسمی نشانگر شهادت ۱۷۶ شهروند فلسطینی و زخمی شدن بیش از ۱۸ هزار نفر دیگر در غزه از زمان آغاز تظاهرات های حق بازگشت در تاریخ ۳۰ مارس گذشته تاکنون است.
شهادت بیش از ۱۷۰ شهروند فلسطینی و زخمی شدن ۱۸ هزار نفر,

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که مجموع شهدایی که از آغاز تظاهرات های حق بازگشت تاکنون در اثر تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، به بیمارستان ها انتقال داده شده اند، به ۱۶۸ نفر رسیده است.

علاوه بر این، پیکرهای ۸ شهید فلسطینی هم توسط نظامیان صهیونیست توقیف شده است که با احتساب این افراد، مجموع شهدای فلسطینی از آغاز تظاهرات های حق بازگشت تاکنون به ۱۷۶ نفر می رسد.

بر اساس این آمارها، ۲۷ نفر از شهدا، کودک و ۳ نفر از زنان فلسطینی هستند و در همین حال بیش از  ۱۸ هزار نفر دیگر هم در این مدت زخمی شده اند که در میان آنها ۳۵۴۰ نفر کودک و ۱۷۲۸ نفر زن بودند.

بر اساس این گزارش، ۴۵۰۸ نفر از مجروحان این تظاهرات ها به ضرب گلوله های جنگی، ۵۲۹ نفر در اثر اصابت گلوله های مشقی و ۷۵۹۰ نفر در اثر خفگی ناشی از استنشاق گازهای سمی و ۵۳۷۹ نفر هم در اثر اصابت ترکش و یا حوادث دیگر زخمی شده اند.

در ادامه این گزارش آمده است که نظامیان صهیونیست عمدا فلسطینیان را از قسمت بالای بدنشان هدف قرار می دهند به طوری که در جریان این تظاهرات ها ۶۷۷ نفر از ناحیه سر و گردن، ۳۹۱ نفر از ناحیه سینه و پشت، ۴۲۶ نفر از ناحیه شکم و ۱۳۷۰ نفر هم از قسمت های بالایی بدن هدف قرار گرفته اند.برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.