کد خبر: ۷۵۶۰۶ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۵/۲۷

روستاهای دارای بیش از ۳۵۰۰ سکنه به شهر تبدیل می شوند

ارومیه - مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان غربی گفت: روستاهای دارای بیش از ۳۵۰۰ سکنه به شهر تبدیل می شوند.
روستاهای دارای بیش از ۳۵۰۰ سکنه به شهر تبدیل می شوند,

به گزارش خبرنگار مهر، سیف الله مطلبی صبح شنبه در شورای اداری شهرستان خوی بیان کرد و افزود: طبق قانون روستاهای بیش از ۳۵۰۰ نفر به بالا باید به شهر تبدیل شوند و در شهرستان خوی چند روستا از جمله روستای بدل آباد و وار می توانند به شهر تبدیل شوند.

وی ادامه داد: هدف از تبدیل این روستاها به شهر، برخورداری آنها از امکانات شهری برای آسایش و رفاه بیشتر و ترغیب روستائیان به سکونت در روستا و افزایش روند تولیدات کشاورزی و دامی است

مطلبی با  اشاره به ترکیب جمعیت استان اظهار داشت: استان آذربایجان غربی دارای ۴۴ است که ۷۴ درصد از جمعیت استان با بیش از دو میلیون و ۳۴۵ هزار نفر در شهرها زندگی می کنند که شهرستان خوی با بیش از ۶ شهر در سطح استان دارای رتبه اول است.

مطلبی در ادامه بر ارزیابی عملکرد شهرداری و شورای اسلامی شهر خوی اشاره کرد و افزود: در ارزیابی سال ۹۶ شهرداری و شورای اسلامی شهر خوی هم از حیث میزان تحقق بودجه و هم از نظر انجام پروژه های عمرانی در سطح استان در مقام اول قرار داشتند  .

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان غربی افزود: در  سال۹۶ میزان تحقق بودجه شهرداری خوی ۲۷ درصد بیش از بودجه پیش بینی شده بودکه درکشور بی سابقه است و با دستور استاندار، تقدیرنامه ای به شهردار واعضای شورای شهر خوی اهدا می شود.برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.