کد خبر: ۷۵۶۶۵ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۵/۲۸

توصیه فراکسیون امید به روحانی در مورد حضور در مجلس

سیاست > مجلس - اعتمادآنلاین نوشت: یک عضو فراکسیون امید با اشاره به طرح سؤال از رئیس‌جمهور در مجلس، گفت: همه باید از مجلس تمکین کنند و رئیس‌جمهور هم اگر می‌بیند که موانعی وجود دارد باید به‌صراحت در مجلس مطرح کند.

        توصیه فراکسیون امید به روحانی در مورد حضور در مجلس
      ,

محسن علیجانی نماینده تهران و عضو فراکسیون امید با تاکید بر لزوم صحبت مسئولان با مردم، گفت: صحبت مسئولان و ارتباط تنگاتنگ آن‌ها با مردم بخصوص رئیس‌جمهور که در رأس قدرت اجرایی کشور است، می‌تواند تاثیرات بسیار مثبتی را به دنبال داشته باشد.

او ادامه داد: همچنین توضیحات اقتصادی رییس جمهور، می‌تواند تأثیر مثبتی در شرایط اقتصادی کشور داشته باشد. با توضیحات رییس‌جمهور فعالان اقتصادی آینده اقتصادی‌شان را می‌دانند که چگونه تنظیم کنند و مردم درباره کالاهای اساسی و دغدغه‌های روزمره‌شان می‌دانند که مشکلی وجود ندارد.

این نماینده مجلس گفت: رییس جمهور باید با مردم بیشتر صحبت کند؛ آقای روحانی در این خصوص کوتاهی کردند و باید قبل از طرح سؤال از رییس جمهور به‌صورت داوطلبانه در مجلس حضور پیدا می‌کردند.

علیجانی تاکید کرد: از طریق فراکسیون امید به رییس جمهور توصیه‌شده بود که در مجلس حضور پیدا کنند اما متاسفانه ایشان گوش نکردند. رییس جمهور برای اینکه به فراکسیون امید وقت بدهند، دو سال و نیم طول کشید. این موضوع نشان می‌دهد که ارتباط آقای روحانی با نمایندگان ضعیف است و به نظر می‌آید که باید تقویت شود.

او گفت: اگر ما یعنی دولت، مجلس و مردم دست‌به‌دست هم بدهیم می‌توانیم از شرایط کنونی عبور کنیم.

این نماینده مجلس با اشاره به طرح سؤال از رییس‌جمهور در مجلس، ادامه داد: همه باید از مجلس تمکین کنند و رییس‌جمهور هم اگر می‌بیند که موانعی وجود دارد باید به‌صراحت در مجلس مطرح کند و به ایشان توصیه می‌کنیم که این کار را انجام بدهند. اگر آقای روحانی فکر می‌کند که موانعی بر سر راهش است که دچار چالش‌های ارزی شده و زیانش به چشم ملت رفته ما نیز توصیه می‌کنیم در مجلس به‌صراحت این موضوع را مطرح کند.

علیجانی تاکید کرد: نمایندگان چشم بینا و گوش شنوا ملت هستند و اگر ببینند که رییس‌جمهور حق می‌گوید به او در رفع موانع کمک خواهند کرد اما اگر ببینند که صحبت‌های رییس جمهور وارد نیست قطعاً از رییس‌جمهور می‌خواهند که تحرک بیشتری داشته باشند.

او گفت: ما اعتقاد داریم رییس‌جمهور باید در پاسخ به سؤال، صراحت داشته باشد و اگر موانع وجود دارد برای مردم بگویند اگر هم دولت کم‌کاری داشته آن را بپذیرد.

 

29215برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.