کد خبر: ۷۶۸۲۱ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۶/۲۱

آیت‌الله اشرفی شاهرودی مجاهد فی سبیل‌الله و سالک طریق الهی بود

سمنان - اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان سمنان در پی درگذشت آیت‌الله اشرفی شاهرودی، طی پیامی آورده است: این عالم فقید مجاهد فی سبیل‌الله، خادم اهل‌بیت(ع) و سالک طریق الهی بود.
آیت‌الله اشرفی شاهرودی مجاهد فی سبیل‌الله و سالک طریق الهی بود,

به گزارش خبرنگار مهر، اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان در پیامی به مناسبت درگذشت عالم ربانی، آیت‌الله اشرفی شاهرودی، نوشت: درگذشت فقیه بزرگوار و عاشق اهل‌بیت عصمت و طهارت حضرت آیت‌الله حاج شیخ مرتضی اشرفی شاهرودی خبری دردناک برای حوزه‌های علمیه، عالم تشیع، مردم شهرستان شاهرود و استان سمنان بود که قلوب مردم مومن این دیار را جریحه‌دار کرد، این فقیه بزرگوار عمر بابرکت وزندگی زاهدانه خود را صرف تحکیم و ترویج مبانی دین مبین اسلام کرد و سال‌های سال مجاهداتشان در اذهان مردم به یادگار مانده است.

در دیگر بخش این پیام آمده است: مرحوم آیت الله اشرفی شاهرودی در تربیت شاگردان متعدد طی سال‌های متمادی در نجف اشرف و شاهرود تلاش فراوان کرد و خدمات شایانش به اسلام ناب محمدی(ص) بر هیچ‌کس پوشیده نیست، همچنین آن مرحوم تلاش‌های مستمری را در راستای توسعه و عمران حوزه علمیه شاهرود صورت داد که خدمات ارزندشان امروز در زمره درخشان‌ترین اقدامات است.

در این پیام همچنین می‌خوانیم: تدین و اخلاص در کنار صراحت کلام و حق‌گویی ویژگی‌هایی هستند که از آیت‌الله اشرفی، عالمی ربانی و مردمی می‌سازد که در قلوب همگان جای ویژه دارند، این فقید سعید همچنین در دستگیری از نیازمندان و فقرا یدی طولی داشتند و همراهی مجدانه و مخلصانه ایشان در ترویج آرمان‌های انقلاب اسلامی چون پدری معنوی برای عموم مردم نقطه عطفی در زندگی بابرکتشان محسوب می‌شود.

در پایان این پیام هم آمده است: اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان به نمایندگی از تمام زیرمجموعه‌های خود شامل روحانیان و مبلغان اعزامی و مستقر، مداحان و تشکل‌های دینی و مذهبی، مؤسسات قرآنی و خانه‌های قرآنی شهری و روستایی، رسانه‌های مکتوب و مجازی، خبرگزاری مهر، تبیان سمنان و ... درگذشت این عامل ربانی را به حوزه‌های علمیه، علما و روحانیان، عموم مردم استان و ایران اسلامی تسلیت عرض می‌کند.

خبرگزاری مهر استان سمنان نیز این ضایعه مولمه را به رهبر معظم انقلاب (حفظه اله)، حوزه‌های علمیه و بیت محترم ایشان تسلیت عرض کرده و از درگاه خداوند متعال برای آن فقید سعید علو درجات و حشر با ائمه طاهرین (ع) را مسئلت می‌کند.برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.