کد خبر: ۷۷۲۰۴ | گروه سیاسی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۸/۱۵

سبقت تولد پسران از دختران در سال ۹۷

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور از افزایش آمار تولد نسبت به آمار مرگ و میر در کشور از سال گذشته تاکنون خبر داد و گفت: در سال جاری تعداد متولدین پسر بیش از دختر بوده است.
سبقت تولد پسران از دختران در سال ۹۷,

به گزارش مشرق، سیف اله ابوترابی در مورد آخرین آمار لحظه به لحظه تولد و مرگ در کشور گفت: تعداد متولدین سال ۹۷ تا این لحظه ۹۶۸هزار و ۳۴۲ ثبت شده که از این تعداد متولدین پسر ۴۹۵هزار و ۷۹۱ نفر و متولدین دختر ۴۷۲هزار و ۵۵۱ نفر گزارش شده است.

وی افزود: تعداد متولدین امروز نیز براساس شمارش و ثبت آنلاین و لحظه ای ۱۷۲۹ گزارش شده است.

بیشتر بخوانید:

اسامی برتر دختران و پسران در ۶ ماهه اول سال

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: تعداد فوت شدگان سال ۹۷ نیز تا این لحظه ۲۳۵هزار و ۵۶۰ نفر بوده که از این تعداد ۱۲۴ هزارو ۸۴۶ نفر مرد و ۱۱۰هزار و ۷۱۴ نفر زن بوده است و تعداد فوت شدگان امروز نیز ۴۲۰ نفر گزارش شده است.

ابوترابی با اشاره به آمارهای سال گذشته از دو واقعه تولد و مرگ تصریح کرد: در سال گذشته یک میلیون و ۴۸۷ هزار و ۹۰۸ نفر متولد شده‌اند که در این میان ۷۶۶ هزار و ۱۳۹ نفر پسر و ۷۲۱ هزار و ۷۶۹ مورد دختر بوده است.

وی با اشاره به اینکه به ازای تولد هر ۱۰۰ دختر ۱۰۱.۶ پسر متولد شده بود، گفت: ۷۷ درصد ولادت‌ها در شهرها و ۲۳ درصد ولادت‌ها در روستاها ثبت شده است.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: ۱۸.۸ درصد میزان عمومی ولادت به ازای هر ۱۰۰۰ نفر در کشور گزارش شده است.

ابوترابی در مورد آمار مرگ و میر سال گذشته نیز گفت: ۳۷۶ هزار و ۸۰۸ نفر در سال ۹۶ فوت شده‌اند که در این میان ۲۰۹ هزار و ۴۸۱ نفر مرد و ۱۶۴ هزار و ۹۶۶ نفر زن بوده است و نسبت فوت مرد به زن ۱۰۰ زن و ۱۲۷ نفر مرد بوده است. این آمار برای ساکنین شهر ۷۳.۸ درصد و در روستاها ۲۶.۲ درصد بوده است.

ابوترابی علل مرگ و میر در ایرانیان را به ترتیب درصد فراوانی، بیماری قلبی و عروقی، بیماری دستگاه تنفسی و سرطان‌ها و تومورها اعلام کرد.

منبع: فارس


برچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.