کد خبر: ۷۷۳۳۷ | گروه اقتصادی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۹/۲۶

سیب و موز صدرنشین قیمت میوه در خراسان شمالی شدند

رئیس اتحادیه میوه و تره بار خرده بجنورد گران قیمت ترین میوه بازار را موز 14 هزار تومانی و سیب 11 تومانی اعلام کرد.
سیب و موز صدرنشین قیمت میوه در خراسان شمالی شدند

امید فیروزه ای، رئیس صنف میوه و تره بار خرده بجنورد در گفتگو با خبرنگار ما گفت: موز کاملا وارداتی است و قیمتها به صورت سراسری مشخص می شود و سیب هم نسبت به سال گذشته تولیدات کمتر بوده و صادرات این محصول هم انجام می شود براین اساس این دو میوه صدرنشین میوه های استان شده اند.

فیروزه ای ادامه داد: میوه در بازار فراوان است و قیمت ها و بازار فروش به حالت راکد درآمده است.

وی ادامه داد: تره بار با عرضه و تقاضا رابطه مستقیم دارد و قیمت ثابتی ندارد، قیمت گذاری ممکن است مانع ورود میوه به استان شود.

فیروزه ای خاطر نشان کرد: افزایش تقاضا، باعث افزایش اندکی در قیمت می شود اما باتوجه به اینکه مقدار میوه فراوان است با بالارفتن تقاضا قمیت ها تغییر زیادی نخواهند داشت .

وی با اشاره به اینکه در آستانه شب یلدا قرار داریم گفت: قیمت میوه در شب یلدا گران نمی شود و  برای این شب رایزنی ها جهت واردات هندوانه به بازار است که کمبود نداشته باشیم.

فیروزه ای بیان کرد: براساس نرخ مصوب شده، باید میوه فروشیها 30 درصد به فاکتور خریداری شده اضافه کنند، در حالی که با قیمت های روز که بالاست فروشندگان حاضرند با سود کمتر از این هم میوه ها را به فروش برسانند.

وی ادامه داد: بالا بودن هزینه ها از جمله، جابجایی، اجاره بها، خرید وسایل جانبی همچون سبد و نایلون باعث شده که اگر 30 درصد را اعمال نکند، برای فروشنده صرفه اقتصادی ندارد.

رئیس صنف میوه و تره بار خرده بجنورد  گفت: بازرسی اتاق اصناف و صنعت، معدن و تجارت استان نظارتها از بازار عرضه میوه را به صورت تمام وقت از هفته آینده برای شب یلدا انجام می دهد و در صورتی که هر گونه گرانی داشته باشید با شماره 124 در میان بگذارید.

 

انتهای پیام/ رحمانیبرچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.