کد خبر: ۷۷۳۳۸ | گروه بانوان خراسان شمالی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۹/۲۶

واژه " کودک همسری" سرپوشی برای کم کاری مسئولین در حوزه ازدواج جوانان

رئیس بسیج جامعه زنان کشورگفت: مسئولین باید به جای پرداختن به مباحث حاشیه ای کودک همسری به تسهیل کردن ازدواج بپردازند و قوانین خاص کشور را در خصوص ازدواج در دستور کار قرار دهند.
واژه

مینو اصلانی، رئیس بسیج جامعه زنان کشور در گفتگو اختصاصی با خبرنگار ما به ممنوعیت ازدواج زیر 13 سال در کشور اشاره کرد و گفت: در حالی که ازدواج در سن بالای 13 سال با توجه به شرایط موجود و رضایت طرفین و خانواده ها منع قانونی ندارد و هر زمانی که دختر و پسر آمادگی ازدواج داشته باشند، این اتفاق باید رخ دهد زیرا تعالی و کمال انسان در زوجیت است.

وی ادامه داد: زوجیت بحث مهمی است که متاسفانه امروز به مسائل مادی گره خورده، در حالی که حرکت کمال انسان در زوجیت اتفاق می افتد.

اصلانی با اشاره به اینکه مطرح شدن بحث کودک همسری در فضای مجازی ایده گرفته از سند 2030 است که بر مبنای تفکرات غربی، فروپاشی خانواده ها و دخالت در امر آزادی مردم است، افزود: مردم مختار هستند که چطور تصمیم بگیرند و چه زمان و سنی ازدواج کنند.

وی خاطر نشان کرد: این افراد به دنبال این هستند که ازدواج را به سن 18 سال برسانند زیرا سند 2030 اعلام کرده ازدواج کودکان ممنوع است و فرد 18 ساله را کودک تلقی کرده اند.

اصلانی گفت: از طرفی ما شاهد این هستیم که بخاطر برخی آموزشهای غلط شبکه های اجتماعی سن بلوغ پایین آمده، حتی در مهدهای کودک در رابطه با بلوغ صحبت می کنند و می خواهند سن ازدواج را به بالای 18 سال برسانند، این فاصله فسادآفرین است.

وی ادامه داد: دو مسئله عمده مطرح است یکی اینکه باید اختیارات مردم سلب نشود و مردم خودشان بتوانند برای زندگی و فرزندانشان تصمیم بگیرند و دوم اینکه حمایت های دولت درجهت ایجاد تسهیل در ازدواج بهنگام و پایدار  باشد، زیرا مسائلی از جمله سن ازدواج در گروه مسائل فرعی است.

اصلانی بیان کرد: مسئولین باید به جای پرداختن به مباحث حاشیه ای در خصوص ازدواج کودک به تسهیل کردن ازدواج بپردازند و قوانین خاص کشور را در خصوص ازدواج در دستور کار قرار دهند.

وی بحث ازدواج، بیمه زنان سرپرست خانوار که مصوب شده و  عملیلانی نشده، بحث مرخصی زایمان، که در همه ارگان ها رعایت نمی شود ، بحث افزایش جمعیت که از مسائل اساسی است و ورود جدی به این مبحث باز نشده و بحث تحکیم خانواده و پیشیگری از طلاق را مهم ترین مسائل و مشکلات حوزه زنان در کشور اعلام کرد.

 

انتهای پیام/ رحمانیبرچسب ها:


نظر شمانام:
ایمیل:  
وب سایت:
نظر*:  
© تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری راه ساجده می باشد. استفاده از اخبار با ذکر منبع بلا مانع است.